St. Louis Blues kohtub United Centerist esmaspäeva õhtul kell 20.30 ET Chicago Black Hawksiga. Vaata/kuula NHL-i jäähoki 2014 otseülekannet.

Blackhawks sai pühapäeval taas tunda Brent Seabrooki tabamuse tagajärgi David Backesile.

Kuidas see mõjutab nende ülejäänud play-off seeriat Bluesi vastu, jääb näha.

NHL määras Seabrookile tema 29. sünnipäeval kolmemängulise mängukeelu, kuna ta küünarnukist vastu Backesi pähe lõi kolmandal mänguajal, kui St. Louis võitis 4:3 lisaajal teises mängus.

Nüüd peab Chicago välja kaevama 2:0 august ilma ühe oma parima kaitsjata, et alustada Stanley karika tiitlikaitsjatega.

'Te vajate tema suurust, tema kohalolekut, kogemusi ja juhtimist,' ütles Blackhawksi treener Joel Quenneville enne Seabrooki mängukeelu väljakuulutamist. 'Tal on suur löök ja ta on ka meie jõumängus. Ta tapab penalteid, seega mängib kõik olulised minutid.

Seabrook sai viieminutilise trahvi ja mängu väärkäitumise eest karistuse pärast seda, kui ta 15:09 kolmandikul Backesi käest pühkis ning Blues kasutas tulemuseks saadud jõumängu ja viigistas Vladimir Tarasenko kauglöögist 6,4 sekundit.

Backes tuli jäält alla aidata ja tagasi ei tulnud. Esmaspäevaõhtuse kolmanda mängu kapteni staatus on õhus.

'Tean ainult, et ta on püsti ja see on praegu kõik,' ütles Bluesi treener Ken Hitchcock pühapäeval. 'Meil ei ole täiendavat teavet ja tõenäoliselt alles homme.'

Backesi ja Seabrooki ei tehtud vabal päeval meediale kättesaadavaks, kuid suur osa jutust keskendus ikkagi tabamusele. Telesaade leidis, et keegi mõnitas Backesi pärast suurt lööki, kuid jäi ebaselgeks, kas see tuli jäält või rahvahulgast nurgas, kus etendus toimus.

Quenneville ütles, et ta ei näinud ega kuulnud ühtegi mängijat, kes oleks Backesi pärast kukkumist mõnitanud.

Mängu otseülekanne toimub esmaspäeva õhtul saidil gofirstrowus.eu/sport/ice- jäähoki .html